راهنمای خرید فرش ماشینی

راهنمای خرید فرش ماشینی

راهنمای خرید فرش ماشینی
راهنمای خرید فرش ماشینی اصل

راهنمای خرید فرش ماشینی در صورتی که قصد خرید فرش دارید، از اصلی ترین نکاتی که دارای اهمیت می باشد خرید فرش ماشینی به صورت اصلی می باشد و برای اینکه تشخیص بدهید یک فرش به صورت ماشینی اصل است یا خیر باید این مقاله رو بخوانید و هنگام خرید دقت کنید!
من در این قسمت از مقاله راهنمایی کاملی را برای خرید فرش ماشینی اصلی را برای شما قرار داده ام که می تونی با توجه و بررسی این چند نکته تشخیص دهید که فرش مورد نظر شما اصل است یا خیر.

تشخیص فرش ماشینی اصل
در صورتی که میخواهی تشخیص بدی که یک فرش ماشینی اصل است و یا خیر می تونی موارد متعددی را مورد ارزایابی قرار بدی که از این موارد می توان به این پنج گزینه دقت داشته باشی:

۱.شانه و تراکم
۲.جنس نخ خواب
۳.تعداد رنگ استفاده در فرش
۴.طرح و نقشه
۵.برند فرش

۱)بررسی شانه و تراکم فرش اصلی
محصولات فرش ماشینی با تعداد شانه و تراکم های مختلفی به بازار عرضه شده است که می توان به فرش ماشینی:
700 شانه با تراکم 2550
1000 شانه با تراکم 3000
1200 شانه با تراکم 3600
1500 شانه با تراکم 4500
خوب پس اگه دیدی یه فروشگاهی میگه فرش من ۱۲۰۰شانه با تراکم ۳۸۰۰هست مطمئن باش این فرش اصلی نیست و غیر استاندارد هست…یعنی هر شانه ای یک تراکم واقعی می‌تونه داشته باشه و غیر از این یعنی تقلب!

توجه داشته باشید که محصولات فرش 700 شانه به طور مثال به صورت تراکم 2250 و 3000 نیز موجود می باشد ولی نوع استاندارد این فرش دارای تراکم 2550 می باشد.
حالا برای اینکه تشخیص بدی فرش دارای تراکمی است که فروشنده به شما می گوید می تونی تراکم عرضی آن را به اندازه 10 سانتی متر شماره کرده و در ده ضرب کنید ، در صورتی که تعداد شانه با تعداد عددی که به دست آوردید یکسان باشد فرش شما به صورت اصل خواهد بود و این فرش را می توانید خریداری کنید.

۲)بررسی بر اساس نخ تار و پود:
یکی از مهمترین بررسی در خرید فرش ماشینی نوع نخ استفاده شده در آن فرش هست.
اگر بهت گفتند این فرش اکریلیک هست روی فرش دست بکش و سعی کن پرزدهی فرش را تست کنی(فرش های با کیفیت اکریلیک کمی پرزدهی دارند که این کاملا طبیعی هست و به قول معروف آهار فرش هست)

۳)بررسی تعداد رنگ فرش غیر تقلبی
در صورتی که میخواهی بدانی یک فرش غیر تقبلی ماشینی کاشان چه تعداد رنگی در آن به کار رفته است می توانید به صورت زیر بررسی کنید :
محصولات 700 شانه به صورت 8 ، 10 و 12 رنگ می باشد و در صورتی که فرش مد نظر شما 7 یا 6 رنگ باشد اصل نیست.
محصولات 1000 شانه به صورت 8 و 10 رنگ می باشد و در صورتی که به صورت 7 رنگ باشد اصل نیست.
محصولات فرش 1200 شانه به صورت 8 رنگ به تولید رسیده اند و اگر این تعداد رنگ به کار نرفته باشد تقلبی است.
فرش های 1500 شانه به صورت 8 رنگ تولید شده اند و اگر این تعداد رنگ صحیح نباشد فرش کاشان مد نظر شما تقلبی خواهد بود.
البته باید در نظر داشته باشی که از چه شرکتی خرید میکنی…شرکت های معروف پیشرو در تنوع و رنگ بندی هستند و احتمال اینکه یک شرکت معتبر شروع به تولید طرح جدید بکند زیاد هست…

بررسی فرش ارزان
توجه داشته باش! که برخی محصولات که دارای قیمتی بسیار ارزان می باشد برای شما یک هشدار به جهت بررسی بیشتر می باشد زیراکه ارزان بودن بیش از حد نشان دهنده نقلبی بودن فرش می تواند باشد.
پس در صورتی که یک فرش را ارزان قیمت دیدید بهتر است بررسی دقیتری را برای تشخیص اصل بودن فرش ماشینی مد نظرتان انجام بدی!
۴)طرح و نقش فرش اصلی:
دقت کنید هنگام خرید و تحویل فرش نقشه بافت شده قرینه باشد
یعنی چی؟!!!
اگر فرش را از وسط به چهار قسمت تقسیم کنیم متوجه میشیم که دو طرف آن با دو طرف دیگر آن دقیقا قرینه و شبیه به هم می‌باشد…روی فرش دقت کنید که نقشه اصلاحی و یا ناقرینه نباشد!

۵)از برند معتبر خریداری کنید
توجه داشته باش که فرش های اصل از برند های معتبر منتشر میگردد و در صورتی که به دنبال برندی معتبر برای خرید فرش خود هستی سایت هایی همچون امفرش ، که دارای جواز کسب میباشد مکانی امن برای خرید فرش شما به صورت اصل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *